W dzisiejszych czasach informacja jest na wagę złota. Konkurencja między firmami jest coraz większa. Niektóre z firm wykorzystują wszelkie dostępne środki w celu zdobycia informacji na temat konkurentów. Coraz częściej w tym celu wykorzystywane są podsłuchy, zwane też pluskwami.

Podsłuchy to urządzenia wyposażone w nadajnik i mikrofon, zazwyczaj o bardzo małych rozmiarach, co sprawia, że bardzo trudno je wykryć. Oczywiście takie podsłuchiwanie nie jest zgodne z prawem ale coraz częściej firmy decydują się na podsłuchiwanie konkurencji.

Jak się przed tym skutecznie zabezpieczyć?

W jaki sposób sprawdzić czy nie mamy założonego podsłuchu?

Podsłuchy umieszcza się bardzo łatwo, zdecydowanie trudniej je wykryć. Istnieje kilka sposobów na wykrywanie podsłuchów. Urządzenia do wykrywania nadajników podsłuchowych są trudno dostępne i zazwyczaj bardzo drogie. Jednak czasami warto zainwestować w urządzenia do likwidacji podsłuchów.

Przeciek informacji czasami może spowodować znacznie większe koszty niż kupno urządzenia do wykrywania nadajników podsłuchowych. Tak naprawdę ciężko sprawdzić ile firm stało się ofiarami nielegalnych podsłuchów. Informacje tego typu zazwyczaj są ukrywane w celu uniknięcia rozgłosu. Pamiętajmy, że zagrożenie istnieje i warto wydać trochę pieniędzy na zakup urządzenia do wykrywania podsłuchów.